Jaké schopnosti dítěte rozvíjí Fanclastic?

Dílky stavebnice jsou zdobeny různými zářivými ale i jemnými barvami, jejichž kombinace rozvíjí vkus a napomáhá harmonickému vnímání škály barev. Dítě se seznamuje s pojmy barevné disonance, harmonie barev, kombinace barev a učí se barvy asociovat s vlastnostmi předmětů a živých subjektů.

Vnímání barev

Modely můžete stavět buď podle plánků, nebo podle svého uvážení, na základě vlastní fantazie. Dítě se přitom učí myslet nestandardně, vede jej tvůrčí inspirace a rozvíjí tím prostorové a obrazové myšlení.

Představivost a fantazie

Dílky při spojování cvaknou, což podporuje pozornost dítěte a dokazuje správné spojení dílků. Dítě se soustředí na spojování dílků modelu, který může během stavění otáčet na všechny strany a nemusí se přitom obávat o celistvost dříve postavených spojů.

Soustředění, zlepšení vytrvalosti

Stavebnice rozvíjí smyslové schopnosti a jemnou motoriku rukou. Kvůli univerzálnosti spojů jednotlivých dílků, jednoduchosti samotného stavění a ekologičnosti materiálů použitých na výrobu dílků, je možné stavebnici doporučit pro děti od 6 let.

Hmat a vnímání tvaru

Příprava a stavba originálního modelu rozvíjí logiku, jelikož je založena na dítětem již osvojených metodách stavění a variantách kombinací jednotlivých dílků a spojů. Logické myšlení je nutné jak pro správnou orientaci modelu v prostoru, tak pro kombinatoriku, tedy spojení do jednotného komplexu modelů různého určení.

Logické myšlení

Určení potřebného množství dílků pro stavbu modelu, číselné rozdělení dílků na základě barev, výběr potřebných úhlů při spojování dílků různých bloků, montáž plochých figurek a rozměrných geometrických objektů pomáhá rozvíjet matematické myšlení, což dítěti zjednodušuje výuku exaktních věd.

Matematické myšlení

Neomezený potenciál stavebnice při výstavbě originálních modelů umožňuje, aby byla použita při tvůrčích konkurzech a soutěžích jak mezi jednotlivými dětmi, tak i ve skupině. Společné zájmy dětí a kolektivní tvorba napomáhá rozvíjet komunikaci.

Komunikativnost a socializace

Díky jedinečným spojům dílků stavebnice můžete stavět modely, které jsou zároveň odolné i pružné. To napomáhá pochopení principů výstavby složitých architektonických objektů.

Posouzení mechanických a dynamických vlastností objektu


Nejprodávanější produkty

 • Sada Militerics
  Sada Militerics

  Stavební sada Militerics umožňuje postavit nejméně 4 originální modely a...

  1 490 Kč
 • Sada Hlavolam
  Sada Hlavolam

  Stavební sada Hlavolam je určena jako pro děti tak pro dospělé a...

  269 Kč
 • Sada Minicraftics
  Sada Minicraftics

  Stavební sada Minicraftics je určena pro začátečníky a umožňuje postavit...

  460 Kč
 • Sada Architectics
  Sada Architectics

  Stavební sada Architectics umožňuje postavit 3 originální modely a 16...

  1 990 Kč
 • Sada Robotology
  Sada Robotology

  Stavební sada Robotology umožňuje postavit nejméně 5 originálních a 14...

  890 Kč
 • Sada Startics
  Sada Startics

  Sada Startics je nejmenší stavební sadou v produktové řadě Fanclastic....

  329 Kč
 • Sada Zoosaurics
  Sada Zoosaurics

  Stavební sada Zoosaurics umožňuje postavit nejméně 6 originálních a 24...

  1 390 Kč